Cechy czapki idealnej

Cechy czapki idealnej

Na rynku dostępnych jest wiele modeli czapek zimowych. Zdarza się, że panie kupują nawet kilka różnych sztuk podczas jednego sezonu. Jak wśród tak szerokiej oferty wybrać prawdziwe perełki – czapki zimowe, które sprawdzą się w każdej sytuacji? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Ciepłość

Przede wszystkim dowiedzmy się, czy dana czapka to model zimowy czy wiosenny. Czapki wiosenne są lżejsze i bardziej przewiewne, zdecydowanie nie sprawdzą się w mroźne, zimowe dni. Przyjrzyjmy się dokładnie fakturze materiału i oceńmy surowym okiem, jak ciepły może on być. Jeśli jesteśmy zmarźluchami lub mamy skłonności do przeziębień, wybierzmy jak najcieplejszy model. Zdecydujmy się na czapkę, która dobrze osłania uszy i zatoki nie będzie spadała z głowy nawet przy silnym wietrze.

Jakość

Wybierzmy czapkę o jak najlepszej jakości wykonania. Dobra jakość to gwarancja, że przez długi czas po zakupie czapka nie zacznie się pruć lub mechacić. W solidnie wykonanych czapkach nie powinny znajdować się żadne uwierające lub drapiące skórę głowy metki czy szwy. Jeśli czapka ma ozdoby w postaci pomponów czy cekinów oszacujmy, czy są one osadzone solidnie. Czapka dobrej jakości nie powinna się również zanadto niszczyć w praniu. Oczywiście zawsze należy zapoznać się z instrukcjami prania, by samemu niechcący jej nie zniszczyć.

Wygląd

O wyglądzie czapek można by pisać wiele. W tym wypadku „czapka idealna” to kwestia indywidulanego gustu. Dla jednych jest to model najmodniejszy w danym sezonie, dla innych coś, co pasuje do reszty zimowego stroju. Pamiętajmy, że czapka powinna pasować nie tylko do kurtki czy butów zimowych, ale również do typu urody osoby ją noszącej. Czapka musi pasować też do… charakteru. Dla osób, które lubią gubić części garderoby, świetnym pomysłem będzie szalokaptur, z kolei „pozytywnie zakręceni” wybiorą szalone, futrzaste czapki – pudelki w neonowych kolorach. Poza tym czapka idealna, to czapka, w której sami się dobrze czujemy. I właśnie to powinno być głównym kryterium zakupu.